plnění světýlek

Na schůzce jsem holkám slíbila, že Vám pošlu odkaz, kde se dají prohlédnout skautská světýlka.
Je to 30 různých listů s aktivitami zaměřenými vždy na konkrétní činnost, například zpěv, zahradničení, apod. pro skautky a skauty jejich věku. Když holky splní 8 z deseti úkolů na listu, mají nárok na nášivku na krojové tričko a jsou považované za „odbornice“ na dané téma 🙂

(kdo tričko ještě nemá, dostane ho, stejně jako šátek). Pokud je téma zaujme více, mohou v něm pak pokračovat dále i ve starším věku, kde už jsou připravené obtížnější úkoly.
Velice často je úkol formulovaný jako „se svou šestkou…“ (tedy oddílem/družinkou), úkoly se však dají určitým způsobem upravovat vedoucími oddílů a proto, pokud je to aktivita splnitelná doma, nemáme problém holkám po dohodě uznat, pokud to udělají s rodinou, místo se svým oddílem. (Tedy např. aktivita „uvařím se svým oddílem na výpravě večeři“ bych uznala i ve chvíli, kdy ji uvaří spolu se svými sourozenci/za vaší pomoci doma).

Přiložený soubor v emailu naleznete ZDE.