Plachetní trénink pro žabičky a vlčata 19.-21.4.

Akce je připravena na míru menším členům, kteří byť nikdy neplachtili. Plachtit budeme na lodičkách odvozených od lodní třídy Optimist, které umožňují ideální pedagogické a trenérské vedení a osvojení si menšími dětmi tak, aby se naučily správně plachtit, anebo své dovednosti prohloubily. Vyjma tréninku jachtingu nás čekají různé hry u vody a v její blízkosti, zaměříme se na osobní bezpečnost na rozlehlých vodních plochách a nacvičíme si různé scénáře záchrany.

Plachetní výpravu pořádáme se spřátelenými oddíly sportovních jachtařů – YC Roudnice, v jehož zázemí proběhne, a YC Lovosice.

Akce je vhodná pro všechny od 7 let; kapacita pro vlčata a žabičky je v tuto chvíli naplněna. Zůstavají volná 2 místa pro starší skauty či rovery, kteří by chtěli navázat na Velikonoce a plachtit na vyšších lodních třídách.

Akce proběhne v zázemí YC Roudnice.

Vedoucí akce: Pavel Savin – Erik, tel. 722 339 036, erik@skaut.cz

Sraz: pátek 15:30 v klubovně

Návrat: neděle 17:45 v klubovně (R689 v 17:12 na Praha, Hl. n.), čas návratu je orientační, akce končí úklidem všech vodních věcí

S sebou:

• vodní oblečení (boty s pevnou špičkou a podrážkou /postačí obyčejné plátěnky/, kraťasy či tříčtvrteční kalhoty, triko sportovní /s dlouhými rukávy proti popálení/, pokrývku hlavy zabezpečenou proti sfouknutí), větrovku
  • sluneční brýle (kdo má),
  • oblečení na ven (může se ušpinit),
  • kompletní kroj na cestu a nástup,
  • plavky, ručník, osobní hygienu, opalovací krém,
  • spacák a karimatku,
  • misku (ešus), lžíci,
  • pití a lahev alespoň 1 l,
  • zápisník, tužku, uzlovačku, KPZ, baterku, nůž, Plavby a odborky,
  • 450 Kč,
  • ostatní věci volitelně, viz zde.
  • vše zabaleno v batohu, nebo lodním pytli; veškeré osobní vybavení mějte nesmytelně popsané (!).