Vedení

Alžběta Korecká – Bety

14159164_10210665203925349_1648681663_nU oddílu Želv figuruji od roku 2016, ovšem do našeho oddílu skautek-Kaček docházím od 9 let. Tudíž už by se dalo říct, že o oddílu za ty roky leccos vím. Bohužel pro mě nebyla příležitost projít oddílem světlušek-Želv, jelikož v době mého příchodu neexistoval. V Kačkách jsem zatím působila jen jako rádkyně, v tomto období jsem byla na nějakém tom rádcovském kurzu, pořádaným naším přístavem. V tuto chvíli už mám dodělaný čekatelský kurz a chystám se na další zajímavě poučné kurzy. Oddíl mě naučil nejen takzvané „skautské triky“ (jako například zavázat si tkaničky všemi možnými způsoby :D), ale dostavilo se mi příležitosti zdokonalit se jak po mé stránce fyzické tak i té duševní a mám pocit, že můj rozkvět není ani zdaleka u konce. Mé zkušenosti a dovednosti, které jsem se zde přiučila, bych rozhodně chtěla předat dál. Skauting nám nepřináší pouze zmiňované výhody, ale pro mě je to hlavně sebereflexe a v neposlední řadě také opravdu velká spousta nezapomenutelných zážitků a lidí.


Jana Štruncová – Jana

V oddíle jsem už 4 rokem. Předtím jsem docházela do oddílu skautek Kačky v našem přístavu. Od 8 let chodím do tohoto přístavu vodních skautů. Před 2 lety jsem úspěšně složila čekatelskou zkoušku. V následujících letech bych ráda s kurzy pokračovala. Skaut mě nikdy nepřestal bavit a mrzet. Je to něco, co mi dává smysl a radost v životě. Pomáhá mi celý život překonávat překážky. Dokáže mě motivovat k tomu, abych zlepšovala nejen své fyzické schopnosti, ale i vše ostatní. Být lidem dobrou i spolehlivou kamarádkou. Především se dokázat pochválit i sebe kritizovat. Vždy mě těší, když vím, že dělám něco, co je užitečné a pomůže to druhým. Ráda chodím na dlouhé procházky, kde se odreaguju od školy, problémů života. Hlavně když jdu s kamarády. Také sportuji a jsem dost soutěživá, takže si jdu za svým, ale samozřejmě v určitých mezích. Další moje záliby jsou čtení, sjíždění jakékoliv vody a potápění. Pokud procházíme u řeky nebo nějakého potoka skoro vždy se vykoupu nebo si aspoň umyji nohy. Pokud mě něco 4. přístav naučil tak mít rád vodu a dokázat ji využít. A nakonec jsem poznala spoustu skvělých lidí, se kterými jsem prožila už skoro 10 nádherných let, na které nemohu nikdy zapomenout. Roky strávené ve skautingu ve mně zanechaly spoustu smíchu, radosti, příjemných vzpomínek a nového poznání.


Zuzana Šraierová – Žužu
Už od té doby, co jsem byla malá skautka, mi všichni říkají Žužu. Do skauta jsem přišla, když mi bylo pouhých 5 let a ještě jsem ani nechodila do školy. Od té doby jsem až do roku 2017 chodila do 33. oddílu vodních skautů Zlatá kotva na pražských Vysočanech. Nejdříve jako člen a později jako rádkyně družinky. Pak jsem se ale přestěhovala a už jsem nemohla dál dojíždět až na Vysočany. Proto jsem nastoupila do vedení Želv. Na rozdíl od Želv, je Zlatá kotva oddílem smíšeným (holky i kluci zároveň), mám proto trochu jiné zkušenosti než ostatní. Za tu dobu, co vedu Želvy, jsem si ale už na jiný systém zvykla a zpátky bych neměnila. 🙂 Během těch let ve skautu jsem si rozvinula spoustu koníčků, které méně nebo více se skautem souvisí. Například si ráda čtu, vařím nebo plavu, ale baví mě i aktivity kreativního charakteru (vyšívání, origami, nebo třeba pletení). Skaut mi do života přinesl velké zpestření. Nedovedu si představit, co bych dělala, kdyby mě ještě ve školce máma nepřihlásila a i s bratrem nedonutila přijít na první schůzku. Ano, skutečně nás musela nutit. 🙂 A to nejenom jednou na začátku, ale i později sem tam v dalších letech. Přesto jsem ráda, že se nevzdala, protože skaut mě změnil od základů. Dodal mi nové zkušenosti, zážitky, záliby a to asi nejdůležitější – přátele na celý život. Stal se spíše mým životním stylem než jenom kroužkem. Ráda bych, aby se za 10 let stejně cítily holky, které projdou naším oddílem. A proto se budu snažit, aby se na schůzky vždy vracely rády a aby se těšily na každou další akci.


Aneta Byšková – Anténa

U oddílu Želv jsem od jara roku 2017 – protože jsem o svojí touze skautovat nepřesvědčila rodiče, začala jsem až později sama. Ten rok jsem odmaturovala, jela na tábor, složila zkoušku na čekatelském lesním kurzu a udělala si zkoušku vodáckého minima na Kapce HKVS. I nadále se snažím rozvíjet svoje schopnosti a rozšiřovat svoje znalosti nejen na různých kurzech, seminářích a vzdělávacích víkendech, ale stejně tak odkoukat od kohokoliv cokoliv, co zavání užitečností.

Skaut mi přinesl spoustu dobrých věcí. Tak třeba odvahu promluvit před davem lidí. Stát si za svým názorem a rozumně si ho obhájit. Vlastnoručně ušité mokasíny. Přátelství, jaké se rodí jen na táborech a společných výpravách. Naučila jsem se uvařit si na vlastnoručně rozdělaném ohni, viděla jsem spoustu různých míst po ČR, kam jsem se s oddílem dostala za pakatel. Zkusila jsem si spoustu různých věcí, poznala jsem spoustu super lidí.

A co se ode mě dá čekat? Asi cokoliv. Před schůzkou beru holky a krmíme spolu slepice, na akce s sebou beru želví kytaru a snažím se fotit. Zbožňuju vodu, především v každé její tekuté podobě; sněhu jsem vlastně nikdy pořádně nepřišla na chuť, ačkoliv mě v přístavu naučili lyžovat. Pro zábavu koriguji články do Kapitánské pošty, elektronického časopisu určeného pro vodní skauty. Hodně čtu a jsem nadšenec do ručních prací, od pletení po opravování mechanických hodinek. Taky ráda používám cizí jazyky, takže:

You don’t have to worry about talking with me in English, I will understand just fine.

Es ist das gleich mit sprechen auf Deutsch. Ich verstehe, obwohl spreche ich nur ein bisschen.

Tak zatím ahoj a potkáme se na schůzce!

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *